Правила прийому, навчання та виховання дітей
Правила є обов'язковими до виконання батьками дітей та особами, що їх замінюють і працівниками дошкільного підрозділу.
Детальніше познайомитися можна за посиланням:
https://drive.google.com/open?id=1asxVmyETY4coAVEx-LGP9NA4d7DytR_l
Для зарахування дитини в ДНЗ необхідні такі документи:
- Заява від батьків (законного представника) про прийняття дитини у дитячий садок.
- Копія свідоцтва про народження дитини.
- Медична карта (форма № 026) та карта профілактичних щеплень (форма № 063).
- Довідка з дитячої поліклініки про епідеміологічне оточення.
- Пакет затверджених документів для оформлення пільги на оплату за утримання дитини в дитячому садку.
Відрахування дітей з ДНЗ здійснюється:
- на підставі медичного висновку про стан здоров`я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі цього типу;
- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
- у разі несплати батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
- за дитиною зберігається місце в днз у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків, а також у літній період (75 днів).
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 березня 2003р.№305
"ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД"
Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу(групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічої консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу.
Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1/9-839 від 16.11.2012р.
Щодо прийому дітей до
дошкільних навчальних закладів
До Міністерства надходять численні звернення керівників дошкільних навчальних закладів сільської місцевості, голів сільських (селищних) рад, начальників районних (міських) управлінь (відділів) освіти, щодо прийому дітей до дошкільних навчальних закладів, сім’ї яких проживають в одних населених пунктах, однак офіційно зареєстровані в інших. Враховуючи актуальність та важливість порушеного питання, інформуємо.
Відповідно до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень органів місцевого самоврядування та виконавчої влади у системі дошкільної освіти віднесено забезпечення реалізації державної політики у сфері дошкільної освіти на відповідній території та створення умов для одержання громадянами дошкільної освіти.
Однак статтею 53 Конституції України визначено, що кожен громадянин має право на освіту, а відповідно до статті 6 Закону України «Про дошкільну освіту» одним із принципів реалізації дошкільної освіти є доступність для кожного громадянина освітніх послуг, що надаються системою дошкільної освіти. Законодавчо також закріплено право батьків вибирати дошкільний навчальний заклад.
Відповідно до пункту 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305, прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
Окрім того, у статті 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом. Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.
Відповідно частини другої статті 3 Закону України «Про дошкільну освіту», держава надає всебічну допомогу сім'ї у розвитку, вихованні та навчанні дитини; забезпечує доступність і безоплатність дошкільної освіти в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах у межах державних вимог до змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти) та обов'язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.
Враховуючи зазначене, прийом дітей до дошкільних навчальних закладів здійснюється відповідно до законодавства незалежно від реєстрації дитини та її батьків.
Заступник Міністра Б. М. Жебровський
Немає коментарів:
Дописати коментар